Dvojdom Tvrdošín

Dvojdom Tvrdošín

Investor s požiadavkou vytvoriť na relatívne malom pozemku dvojdom s dokopy 4ma bytovými jednotkami bol celkom ťažký oriešok. Spojili sme sily s kamarátmi architektmi z firmy sever architekti a profesionálnym prístupom k investorovi dodali kvalitný architektonický jednoduchý návrh spolu s perfektne riešenou stavebnou projekčnou časťou. Budúci nájomníci sa môžu tešiť na kvalitné dispozičné riešenie dvojdomu, kvalitné materiály a spracovanie.

Zastavaná plocha

213,15m²

Obytná plocha

165,86m²

Úžitková plocha

225,04m²

Projekt dvojdomu je dvojpodlažná stavba zastrešená plochou strechou so štrkovým násypom. Vykurovanie objektu budú zabezpečovať vysoko efektívne nízko kondenzačné plynové kotle pre každý byt zvlášť. Celý objekt je navrhnutý z tepelnoizolačného muriva bez dodatočného zateplenia s hrúbkou muriva 450mm. Vstupy do jednotlivých bytov sú orientované so spoločnej chodby s dvojramenným zmiešanočiarym schodiskom. Parkovacie státia pre celý objekt sú zabezpečené priamo pred hlavnými vstupmi do domov.

Hlavný vstup bude povrchovou úpravou odlišný od hlavnej fasády kompozitným obkladom imitujúcim drevo. Projekt bol vyhotovený pomocou BIM modelu vďaka ktorému vieme investorovi poskytnúť množstevné výkazy materiálu, elimináciu chýb a 3D zobrazenie pre kvalitnejšiu realizáciu.

Typ projektu

Návrh dvojdomu so 4ma bytovými jednotkami

Hlavný inžinier projektu

Ing. Peter Kontra

Stupeň projektovej dokumentácie

Projekt pre stavebné povolenie

Dátum

2021

Klient

Súkromný investor

Miesto

Tvrdošín – Orava

Stupeň inžinierskej činnosti

Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

Architektonická štúdia, vizualizácie

Sever architekti, s.r.o.

Architektonický pohľad východný
3D Model z projektovej dokumentácie – Základy

Páči sa Vám projekt?
Alebo potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás