Firemný areál HOLZMANN

Firemný areál HOLZMANN

Firemný areál ktorý sa zaoberá výrobou nábytku prevažne pre zahraničný trh v malebnej obci Nižná s celkovou riešenou plochou viac ako 5000m2. Areál sa rozprestiera na severnej Orave s výrobnou plochou 2270m2.

Zastavaná plocha

2920m²

Obytná plocha

-m²

Úžitková plocha

2743m²

Tento navrhovaný firemný areál sa nachádza na začiatku obce Nižná v priemyselnej zóne a zaoberá sa výrobou nábytku pre zahraničný trh. Navrhnutý areál ktorého súčasťou bude výrobná, skladovacia časť s exportom a administratívna časť tvorí celkovú plochu viac ako 5000m2. Areál pozostáva z dvoch hlavných budov – výrobnej, skladovacej časti, exportu a administratívnej budovy. Administratívna budova je nepravidelného obdĺžnikového charakteru s moderným a zároveň technologicky jednoduchým opláštením ktoré dopĺňajú presklené časti objektu. Túto administratívnu budovu zastrešuje zelená extenzívna strecha ktorá bude zadržiavať dažďovú vodu.

Výrobná časť je vybavená modernými strojmi a zariadeniami na výrobu nábytku z rôznych materiálov. Vo výrobnej časti je situovaná lakovňa, sušiareň, čistý sklad a obsahujú oddelenia na skladovanie drobného materiálu, technická miestnosť pre študovanie technických výkresov a zasadacia miestnosť.

Administratívna budova ktorá je situovaná hneď vedľa výrobnej časti slúži ako centrála pre vedenie a manažment firmy vrátane dizajnérov. Nachádzajú sa tu kancelárie pre vedúcich pracovníkov, oddelenie financií a účtovníctva, oddelenie obchodu a marketingu a tiež konferenčné miestnosti pre stretnutia s obchodnými partnermi.

Celý areál je prístupný zo štátnej medzinárodnej cesty I. triedy a disponuje infraštruktúrou pre nákladné autá a parkovanie pre zamestnancov. Okolie budov tvoria zelené plochy s posedením pre zamestnancov počas prestávok a odpočinku vrátane fajčiarskej časti a stojanmi na bycikle keďže areál bude prístupný po miestnej cyklotrase.

Typ projektu

Návrh firemného areálu

Spracovateľ dokumentácie, Autor

kontra architekti, s.r.o.

Stupeň projektovej dokumentácie

Projekt pre územné rozhodnutie

Projekt pre stavebné povolenie – realizáciu stavby

Dátum

2023

Klient

holzmann s.r.o.

Miesto

obec Nižná, okr. Tvrdošín

Stupeň inžinierskej činnosti

Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

Situácia z dronového záberu
Architektonické pohľady
Pohľad Západný
Pohľad Východný
Vizualizácia z dronového záberu

Páči sa Vám projekt?
Alebo potrebujete poradiť?

Kontaktujte nás